DJ Hıdır Akyüz

DJ Hıdır Akyüz

DJ Simülasyon uygulaması jüri üyesi.

Hıdır Akyüz 1973 yılında İzmir'de doğdu. Djliğe 1990 yılında Izmir Happy Center Disco'da başlayan Akyüz, burada kazandığı deneyimle Marmaris, Uludağ ve İzmir başta olmak üzere en iyi Clublarda Djlik yaptı. Aynı zamanda 1000'i aşkın eventde performans sergiledi. Djliğe hala aktif olarak devam ediyor.


2002 yılında yayınlanan Future Sound of İstanbul vol 2 albümünde yer alan "your picture on the sky" isimli çalışmasıyla prodüktör olarak da adını duyurmaya başladı. Sonrasında prodüksiyon işlerine hız veren Akyüz günümüze kadar bir çok karışık cd albümünde ve aynı zamanda Avrupa ve Amerika'dan bir çok label aracılığı ile de "Beatport, Traxsource,Juno Downloads" gibi Digital download sitelerinde boy gösterdi.


Prodüksiyon ve Djlik işlerine yoğun bir şekilde devam ederken, 2006 yılı mayıs ayında Türkiye'nin ilk djlik kursunu DjStore izmir adı altında Ali Baran ile birlikte açtı. Günümüze kadar 100 lerce dj yetiştiren Akyüz 2009 yılından itibaren, DjStore'a prodüksiyon kurslarını da ilave ederek, prodüksiyona meraklı  genç yeteneklere yol gösterici olmaya başladı. Halen DjStore izmir çatısı altında Prodüksiyon ve Djlik işlerine devam ediyor.

https://www.beatport.com/artist/hidir-akyuz/40727