DJ SİMÜLASYON

djStore İzmir'den yine bir ilk. DJ simülasyon odası ve uygulaması. DJ'lerin kendilerini kulüp ortamında hissedip en gerçekçi şekilde test edebilecekleri bir ortam.

DJ olarak iyi olduğunuzu düşünüyorsunuz ama bunu test edecek gerçekçi bir ortam bulamıyorsunuz ve henüz bir mekanda veya festivalde performans vermediniz. Ancak biz içinizden geçeni biliyoruz ve sizi anlıyoruz, çünkü yıllar önce bizlerde aynen sizin gibi hatta çok daha büyük zorluklarla bu yollardan geçtik ve şimdi size DJ SİMÜLASYON odamız ve uygulamamız sayesince öncülük ederek doğru yola daha çabuk ulaşmanızda yardım etmek istiyoruz.

DJ SİMÜLASYON ODASI; gerçek bir parti ortamını simüle ediyor. Sadece disko ışıkları ile ışıklandırılmış oldukça loş bir oda ve içerisinde DJ'e geri bildirimleri yaptığımız bir büyük ekran barındırıyor. Bu ekranda DJ'in performansına direkt olarak tepki veren videolar ve emojiler yer alıyor. Örneğin; DJ geçişlerini güzel ve kusursuz yapıyor ve kitlenin eğleneceği tarzda müzikleri arka arkaya doğru şekilde sıralıyorsa, ekranda dans eden insanlar ve gülen surat emojileri beliriyor ayrıca DJ'in kendi monitor hoparlörünün dışında sadece ortam sesi veren başka bir hoparlörden de neşeli insan sesleri yükseliyor. Eğer işler yolunda gitmiyor parça seçimleri ve geçişler kötü ise bu kez DJ'e bunu belirtmek için, dans eden insanların yerini ortamdan memnun olmayan sıkılmış insan videoları alıyor ve üzgün surat emojileri ve mutsuz insan sesleri gelmeye başlıyor.

DEĞERLENDİRME; önceden belirlediğiniz müzik tarzınızda 90 dakikalık simülasyon programına girdiğinizde, 90 dakikanın tamamını video olarak kaydediyoruz ve bu kayıtları djStore eğitmenlerinin yanı sıra piyasada sürekli olarak aktif faaliyet içinde olan 3 adet profesyonel DJ’den oluşan jüri baştan sona izliyor. Konusunda uzman jüri üyelerimizinde değerlendirme puanlarıyla birlikte sertifikanızdaki puanınız ortaya çıkmış oluyor.

KAZANIMLAR; djStore İzmir DJ SİMÜLASYONU sonucunda almaya hak kazandığınız PROFESYONEL DJ SERTİFİKASI www.djkursu.com adresimizde PRO DJ’ler menüsü altında size ait bir sayfada sürekli olarak yayınlanır. Bu sayfada performans videonuz, fotoğrafınız, sertifikanız ve öz geçmişiniz yer alır. Bu sayede djStore İzmir olarak sizlere iş sahası açmak amacıyla oteller, barlar ve kulüpler gibi DJ performansına ihtiyaç duyacak tüm işletmelerle temas halinde olacağız ve onlara ihtiyaçları halinde sayfamızda sergilediğimiz DJ’lerden seçim yapmaları yönünde tavsiyede bulunacağız. Bu şekilde doğru mekanlar ile doğru DJ’leri buluşturmayı amaçlıyoruz.

FİYAT; djStore İzmir imzalı PROFESYONEL DJ SERTİFİKASINI almaya hak kazanmak amacıyla gireceğiniz 90 dk lık DJ SİMÜLASYONU 1500TL’dir. Simülasyon sonunda 100 puan üzerinden yapılan değerlendirme sonucu 50 ve üzeri puan alan her DJ, PROFESYONEL DJ SERTİFİKASINI alır ve simülasyonda elde ettiği toplam puan bu sertifika üzerinde belirtilir.

ŞARTLAR; Elbette yüksek puan alan DJ’ler işletmeler tarafından daha çok tercih edilecektir. Ancak simülasyon sonucu puanını düşük bulan ve tekrar simülasyona girip puanını artırmak isteyen DJ’ler ilk simülasyondan sonra en az 6 aylık bekleme süresinin ardından tekrar simülasyona girme talebinde bulunabilirler. Farklı DJ’lik tarzlarında simülasyona girmek isteyenler ise arka arakaya simülasyona girip birden çok sertifika alabilirler.

djStore İzmir olarak DJ’lik mesleğine hak ettiği saygınlığı kazandırmak için bu girişimi başlatıyor ve Türkiye’mizde DJ’lik mesleğinin gelişmesi için çalışıyoruz.